Poniedziałek, 27 czerwca 2022.

Dnia 19.05.2016r. grupa wolontariuszy z naszego liceum, jak co roku, uczestniczyła w integracyjnej imprezie kulturalno–image1 (2)rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych „Ku Dobru”. Radość i autentyczność spotkań z osobami niepełnosprawnymi była dla naszych uczniów wyjątkowym przeżyciem. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać występy artystyczne przygotowane m.in. przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. J. Twardowskiego w Pruszkowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się do nas” w Czubinie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek w Pruszkowie, Domu Pomocy Społecznej w Czubinie, Niepublicznego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Brwinowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Środowiskowego Domu Samopomocy Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej w Podkowie Leśnej, Środowiskowego Domu Samopomocy „Na Górce” w Brwinowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Ognisko” w Pruszkowie. Byliśmy zachwyceni różnorodnością i bogactwem repertuaru wszystkich występujących grup. Nasi wolontariusze swoim uśmiechem, energią, zaangażowaniem, dobrym słowem i gestem umilali wszystkim niepełnosprawnym uczestnikom imprezy czas. Pod sceną odbyła się z udziałem wolontariuszy i osób niepełnosprawnych prawdziwa dyskoteka! Przez tych kilka godzin z twarzy uczestników, ich opiekunów oraz wolontariuszy nie znikał uśmiech. Czuło się radość, ciepło i moc życzliwości! Na koniec całej imprezy „w niebo tradycyjnie poszybowały baloniki. W jakim kierunku? Oczywiście, Ku Dobru!”

Galeria zdjęć

„Ku Dobru”