Piątek, 26 kwietnia 2024.

15 kwietnia odbył się kolejny bieg z cyklu Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych z udziałem uczniów naszego liceum.
Biegi w Piastowie zostały zainaugurowane dwa lata temu, właśnie Biegiem Chrztu Polski z okazji jego jubileuszu- 1050-lecia. Wtedy organizatorami imprezy były: Gimnazjum nr 2 z paniami Moniką Szuplewską i Urszulą Zaorską na czele oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trasa wiodła spod kościoła pw. Św. Michała Archanioła przy ul. E. Orzeszkowej, ul. J. Kasprowicza, K. Ujejskiego, 11 Listopada na Stadion Miejski przy Al. Tysiąclecia 1. Liczyła 1050 m. Pobiegł księża z parafii Św. Michała, nauczyciele z Gimnazjum nr 2 i oczywiście uczniowie piastowskich szkół (Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr w większości) z opiekunami. Tamtejszy Bieg ukończyły 123 osoby.
Organizatorem kolejnych biegów jest już MOSiR.
W tegorocznym biegu wzięło udział dużo więcej zawodników. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort rozdzielone zostały dwie grupy wiekowe: do 16 lat i kategoria open.
Nasi uczniowie startowali w tej drugiej kategorii.

Po raz pierwszy wziął udział w zawodach Filip Cholewiński. Udało się mu zająć 3.miejsce. Kolejnym uczniem, który zasługuje na uwagę jest Jakub Jochemski. Zawodnik ten bierze udział w drugim już cyklu biegowym organizowanym przez MOSiR. Z przyczyn zdrowotnych, w tym roku nie biega Przemysław Gołębiewski. W zeszłym sezonie brał udział w każdym biegu. Miejmy nadzieję, że po wyleczenia kontuzji wróci do zawodów.

Kolejny bieg piastowskiego Grand Prix już 2 maja, upamiętniający Konstytucję 3 Maja.
Oczywiście bierzemy w nim udział!  Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piastowa.
Nie czekajmy, bo listy mogą być zamknięte jeszcze przed dniem imprezy.