Niedziela, 25 lutego 2024.

Dnia 26 lutego 2018r. odbyła się w naszej szkole akcja krwiodawstwa. Pracownicy Klubu Honorowych Dawców Krwi SHDK RP „Serce Pruszkowa” w Pruszkowie przygotowali w Sali gimnastycznej stanowiska do oddawania krwi. W akcji udział wzięli uczniowie klas trzecich, kilkoro uczniów klas drugich, którzy ukończyli 18 lat i zdecydowali się po raz pierwszy oddać krew oraz mieszkańcy Piastowa. Od każdej z osób jednorazowo pobiera się 450 ml krwi.  Piastowianie i uczniowie naszej szkoły ogółem oddali rekordową ilość litrów cennego leku. Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – należą się dawcom serdeczne podziękowania. Może właśnie ich krew przywróci komuś zdrowie lub uratuje czyjeś życie.

O czym należy pamiętać przed oddaniem krwi?
1. Na kilka dni przed oddaniem (2-3 doby) oraz tuż po oddaniu krwi należy pić dużo wody lub soków owocowych. Wpływa to dobrze na samopoczucie, uwodnienie organizmu i gęstość krwi.
2. Rano należy zjeść lekkostrawny, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, wędlina, ser żółty, warzywa, owoce).
3. Przed oddaniem krwi, jak i bezpośrednio po oddaniu nie należy palić tytoniu i spożywać alkoholu.
4. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i wpisanym numerem PESEL.

Galeria zdjęć

 

Akcja krwiodawstwa w LO