Poniedziałek, 27 czerwca 2022.

obraz-202-1024x768obraz-185-1024x768obraz-249-1-1024x768

22 grudnia uczniowie naszego Liceum wystawili „Jasełka”. Była to inscenizacja, która łączyła elementy tradycyjnych przedstawień bożonarodzeniowych, a więc historia Bożej Rodziny i jej perypetie w Betlejem, z przeżywaniem Bożego Narodzenia przez ludzi dwudziestego pierwszego wieku. Można było odnaleźć coś ze swojego życia w historii ludzi dla których Boże Narodzenie sprowadza się do pytania: co komu kupić, jak najwięcej zarobić na przedświątecznych zakupach i co począć z tradycją obchodów świątecznych, skoro Bóg został już z życia usunięty.
Przedstawienie to zmuszało jednak do refleksji. Między poszczególnymi scenami, pojawiają się Św. Weronika, Magdalena, Dziewczyna. Opowiadają one o swoich spotkaniach z Jezusem. O drodze, która do tych spotkań prowadziła i przemianie życia, która była ich następstwem.
Ktoś kto zadał sobie odrobinę trudu i wsłuchał się w teksty wypowiadane przez aktorów, zastanowił nad scenami, które widział, a były one wyrwane z naszego, zabieganego życia, miał okazję do zatrzymania się na chwilę, zastanowienia, może nawet do podjęcia pewnych postanowień. I chyba tak się stało, ponieważ kilkoro uczniów postanowiło wrócić na lekcje katechezy.
Pragnę podziękować wszystkim, szczególnie uczniom, za pomoc w przygotowaniu tej inscenizacji.
Ks. Jacek Grucela

obraz-174-1024x768

Galeria zdjęć

Spotkanie Wigilijne