Piątek, 29 września 2023.
sp2

Zobacz film

W dniu 9 listopada 2019 roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w siedmiogodzinnych warsztatach laboratoryjnych przeprowadzonych na Wydziale Biologii i Nauk o Środowisku Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tematyką warsztatów była budowa i funkcje układu nerwowego oraz budowa i funkcje serca a także rodzaje tkanek mięśniowych. Podczas pierwszego warsztatu, uczniowie dokonywali między innymi oddzielenia istoty szarej od białej za pomocą skalpela chirurgicznego a następnie porównywali ich powierzchnię. Podczas kolejnego warsztatu również prowadzonego dwujęzycznie( z językiem angielskim) uczniowie poznali dokładną budowę serca oraz w jaki sposób krew krąży w naszym organizmie. Po czym w praktycznych zajęciach poznali budowę zastawek, strun ścięgnistych, zastawek i komór, a także zasadnicze różnice między aortą i żyłą główną. Na zakończenie warsztatów uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Warsztaty prowadzili pracownicy wydziału Pan profesor dr hab. Krzysztof Turlejski oraz dr Artur Baranowski(nauczyciel biologii w naszym liceum)

Zajęcia odbyły się w ramach projektu The Unteachbles w programie Erasmus+, którego szkoła jest jednym z partnerów.

Galeria zdjęć

Zajęcia z biologii w ramach Erasmus+